19 липня, 2024

Літо з бібліотекою

 Абетка шахової гри

20 липня в усьому світі відзначають Міжнародний день шахів.

 
Святкують його як професійні шахісти, так і любителі цієї гри. Шахи - це одна з найдавніших інтелектуальних ігор. У неї можуть грати всі незалежно від нації, статі і соціального стану. Шахи розвивають логічне мислення і об'єднують людей.
В Україні 20 липня визнано Днем шахів відносно недавно − з 2011 року. З цього часу наша країна вшановує стратегів усіх рівнів, які присвятили себе цій захоплюючій грі.
Шахи з'явилися в Індії приблизно у VI столітті та поширилися по всьому світу, ставши символом інтелекту і стратегії. Сучасні шахові фігури мають коріння у давньоіндійській грі "чатуранга", де кожна фігура символізувала частину армії. В "чатуранзі" було всього 4 фігури - дошка 9х9. Багато великих письменників і мислителів були завзятими шахістами, використовували гру як джерело натхнення. Перший офіційний чемпіон світу з шахів, Вільгельм Стейніц, здобув цей титул у 1886 році, започаткувавши нову еру в історії шахів. Шахи також мають свій мовний код - шаховий нотаток, що дозволяє шахістам з різних країн легко розуміти один одного. Цікаво, що комп'ютери вже давно стали сильними супротивниками у шахах. У 1997 році комп'ютер IBM Deep Blue вперше переміг чемпіона світу Гаррі Каспарова в матчі, що стало сенсацією у світі шахів. Шахова партія між двома гросмейстерами може тривати понад п'ять годин, і навіть найдовша гра, зафіксована в історії, тривала більше 20 годин. 

Шахи мають унікальний хід під назвою "рокіровка", який дозволяє королю і турі одночасно рухатися. Це єдиний хід, у якому рухаються дві фігури одночасно. Крім стандартних шахів, існує швидка версія гри - бліц-шахи, де кожен гравець має лише кілька хвилин на всі ходи. Це додає динамічності та інтенсивності до гри. Знаєте, що в шахах існує 64 клітинки на дошці, а кількість можливих комбінацій ходів перевищує кількість атомів у всесвіті?
Отож бо! Відкрийте для себе ще більше цікавих фактів про шахи і вони зроблять вашу гру більш захоплюючою! 


Більше дізнатися про шахи вам допоможуть книги з фонду нашої бібліотеки!





 

📚Літо з бібліотекою 💥🌺

 


Під час літніх канікул у дітвори з'явилося більше вільного часу. 

🍉 Тому є можливість більше читати, грати в ігри, розвиватися. 📚🧸🚴‍♀️. Любі діти, добре, якщо ви проведете час не лише біля телефонів чи комп'ютерів, але із цікавою книжкою. 📚
Тож давайте проведемо літо 🌺 з гарним настроєм, чарівними посмішками ,💋 та улюбленими книжками у бібліотеці! 📖
Чекаємо на Вас!
 



"Солодкі історії про шоколад"

 

Всесвітній день шоколаду відзначається щорічно 11 липня – в розпал спекотного літа. Загальноприйнята назва свята на англійській мові – World Chocolate Day.

🙋‍♀️
День Шоколаду – свято зовсім ще молоде. З’явилося воно тільки в 1995 році. Вигадали його французи – великі любителі шоколаду. Ідея припала до душі ласунам і за межами Франції. В результаті сьогодні День шоколаду святкується в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.
Щастя часом - в простих речах. У плитці шоколаду, в хорошій книзі ... А особливо - в хорошій «шоколадній» книзі.
Ми хочемо запропонувати вам «солодке» читання , де ви маєте можливість здійснювати цікаві, захоплюючі подорожі, віднайти частинку своїх власних переживань та хвилювань, посміятись від душі, пережити біль та смуток героїв, відчути ніжність та зворушливість до сліз.
Тож, давайте влаштуємо невеличку книжково-шоколадну дегустацію з фонду Сокирянської публічної міської бібліотеки до Всесвітнього дня шоколаду!

1. Роальд Дал “Чарлі і шоколадна фабрика”.


Чарівний світ у книзі міниться барвами й змінює форми, наче шоколад, що плавиться у великому казані. Дія повісті відбувається на чудернацькій фабриці, де виготовляють вигадані солодощі, — і, здається, від сторінок книжки аж линуть неймовірні пахощі. На доброго і щирого хлопця Чарлі за воротами колись замкнутої від усього світу фабрики, якою заправляє дивакуватий власник Віллі Вонка, чекають дивовижні, фантастичні, шоколадні пригоди.
2. Йоганна Ягелло “Шоколад із чилі”.

Історія дорослішання юної Халіни (яку всі називають Лінкою) — ось як можна визначити серію книг Йоганни Ягелло. Родинні негаразди, складнощі у новому навчальному закладі, необхідність заробляти гроші, випробування на міцність першого кохання. Усе в Лінчиному житті мов шоколад із перцем — солодкаво-ніжне і пекучо-гірке водночас. Але тим воно і цікаве.

3. Стефані Берджис «Дракон із шоколадним серцем»
Повість рекомендована для читачів 8-13 років, вона про покликання, яке мають зрозуміти у своєму житті не лише люди, а й… дракони.
От ми багато читаємо казок, в яких людей зачаровують і вони перетворюються на тварин чи на інших істот. А тут сталася протилежна ситуація – дракониха Авантюрина пробує шоколад і… перетворюється на дівчинку 12-ти років. І саме тут починаються найдивовижніші пригоди в її житті.
4. «Львів. Шоколад. Кам’яниці»

Збірка, яка привідкриє таємниці історії творення галицької столиці. Це десять зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, пливучи по бруківці, а згодом - дзеленчав старий трамвай.
Сучасне місто тут переплітається з давнім, часом упізнаваним, а часом і не дуже, але таким же цікавим і звабливим, як і колись. Каплиця Боїмів і Чорна кам’яниця, вілла на Хресті й будинок на площі Ринок… Усі вони поволі розкриватимуть вам свої таємниці, про які, найімовірніше, ви ніколи не чули й навіть не здогадувалися.

Запрошуємо Вас до читання!


Шоколадного Вам настрою і гарного мирного життя!!!

05 липня, 2024

📚Літературна дегустація "Книги про поцілунки" 💋


І сонячно, і радісно.

🌞🌻🌻🌞 🌾 І липень нам дарує чудо.🌾
6 липня святкують😘 Міжнародний день поцілунків, або Всесвітній день поцілунку (World Kiss Day або World Kissing Day), який щорічно святкують в більш ніж 60 країнах, у тому числі і в Україні.
😘Є легенда, яка свідчить, що древні люди, які придумали поцілунок, вважали, що в диханні людини живе душа, а з'єднання дихань поцілунком людей символізує "весілля душ".
😘В кінці XX століття з'явилася ціла наука «філематологія», яка займається вивченням поцілунку і його впливу на людський організм. Науковці довели, що люди, які люблять цілуватися, живуть в середньому на 12 років довше, ніж ті, хто не люблять цього заняття. Але це далеко ще не всі плюси приємного дійства.
😘Позитивна властивість спостерігається у сприянні при боротьбі із зайвою вагою. Науковці довели, що під час пристрасного поцілунку, який триває не менше 20 секунд, ефективно спалюються калорії і поліпшується обмін речовин удвічі. Одна хвилина такого контакту рівносильна 500-метровій пробіжці.
Наша бібліотека пропонує дітям та підліткам добірку найцікавіших повістей та романів про найсокровенніше, про перший поцілунок 😘, перше кохання❤️. Тож запрошуємо до читання.😍
Літо прекрасне.🌹🌸🌺🌼🌿 ❤️ Будьте щасливі! Тут і зараз! Підтримуйте один одного посмішкою, добрим словом, поцілунком, порадою!!! 😘😊 💋