Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Вишиванка – національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний обов’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов’ю підтримуючи власні традиції.
Саме сьогодні, 15 травня, для всіх охочих в Сокирянській філії «Публічна міська бібліотека» комунального закладу «Центр культурних послуг» Сокирянської міської ради відбувся черговий майстер-клас «Вишиванка – оберіг моєї родини» в рамках креативного бібліопростору Hand Made за участі талановитої, мистецької, творчої, креативної, багатогранної родини Оксани та Ярослава Швеців, яка пустила своє гілля у рід Іванкевичів та Чосиків.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх захисників, захисниць та мирних жителів, які загинули під час російсько-української війни.
Ведучі заходу – завідуюча публічної міської бібліотеки Оксана Георгіян та провідний бібліотекар Тетяна Іконєна розповіли про історію виникнення Дня вишиванки, а також зазначили, що День вишиванки під час війни – це не просто свято національного вбрання – це символ нашої непохитної єдності, могутності, ідентичності та незламності нашого українського народу.
І сьогодні, в умовах війни, вишиванка є нашим міцним оберегом, що дає нам силу і впевненість у перемозі.
В ході майстер-класу присутні мали змогу не лише опанувати техніку вишивки бісером та хрестиком, а й поринути у світ тонких нюансів та секретів цього мистецтва, завісу до якого привідкрили мама чудової династії Швець Оксана Іванівна, її доньки – Богдана та Ірина, онучки - Марічка й Соломія.
Приємно зазначити, що саме Марічка стала справжньою гордістю родини. Вона посіла перше місце у Всеукраїнському родинному конкурсі фотопрезентації «Вишиванка – оберіг моєї родини» серед понад 1600 учасників із різних областей України (керівники: Надія Боднар та Юлія Мороз).
Найменший онучок Тарасик поки що спостерігає та придивляється до мистецтва вишивки та без сумніву зростає у правильному мистецькому оточенні. Найстарша онучка Софія, хоча і виросла у родині, де панує атмосфера творчості, обрала для себе шлях служіння суспільству – професію поліцейського.
До уваги всіх присутніх була представлена виставка вишивальних скарбів родини Швеців – це не просто рушники, ікони, картини та сорочки, це жива історія нашого народу, нашої культури, нашої душі. Ця виставка - доказ того, що вишивка не старіє, вона вічно молода і сучасна, бо живе в серцях справжніх майстринь.
Неабиякою окрасою заходу стали музичні вітання від Злати Герасимчук, Юлії Мадей та Софії Ковальової, а поетичні рядки про українську вишиванку продекламували онуки родини Швеців – Тарасик, Соломія та Марічка. Поезію про вишиванку зачитали місцева поетеса, член НСЖУ України Галина Будняк, поетеса з міста Херсон, внутрішньо переміщена особа Галина Скрипник, Людмила Мельник та провідний бібліотекар Наталя Каланча.
День вишиванки промайнув, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади. А на добру згадку про нього всі присутні зробили спільне пам’ятне фото.
Швець Оксана Іванівна на згадку про цю зустріч подарувала бібліотечним працівникам вишиту бісером картину «Державний Гімн України».
Бібліотечні працівники щиро вдячні нашим талановитим майстриням, берегиням вишиваного спадку, які не лише творять красу власноруч, а й щедро діляться нею з іншими та передають її з покоління в покоління. Бо саме вони є тими живими та золотими ниточками, що міцно зшивають час, історію й душу нашого народу.
Немає коментарів:
Дописати коментар