26 квітня, 2025

"Земля - наш спільний дім"

 


Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають Всесвітній день Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.

Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.


У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.


Вплив людини і війни завдають великої шкоди планеті, тому День Землі має особливе значення сьогодні, коли наше життя нищить отрута війни.

Бережіть Землю і вона вам віддячить!



Пішла від нас у інші світи прекрасна, мудра, чуйна Людина.

 

Сьогодні, 21 квітня 2025 року, зупинилося серце буковинця, уродженця села Коболчин на Сокирянщині, відомого журналіста, письменника, громадського діяча Миколи Васильовича Кривого.

КРИВИЙ Микола Васильович – громадсько-політичний та культурний діяч, журналіст, письменник, публіцист. Заслужений журналіст України (2009). Член НСЖУ та НСПУ. Народився 19.12.1948 р., с. Коболчин, Сокирянський район у сім’ї фельдшера. Навчаючись у Коболчинській восьмирічнй школі, почав писати і друкуватися в районній газеті «Колгоспне село», пізніше – «Дністрові зорі», а також в обласному часописі «Радянська Буковина».
Після закінчення школи (1963) навчався у Чернівецькому медучилищі і співробітничав з газетами «Радянська Буковина», «Молодий буковинець», відвідував засідання обласного літературного об’єднання, яке очолював літературознавець Анатолій Добрянський. За направленням Чернівецького обласного управління по пресі почав працювати в Кельменецькій райгазеті «Наддністрянська правда»: коректором, літературним працівником, завідуючим відділом (1965-1967). У 1967 р. поступив на факультет журналістики Львівського держуніверситету ім. І. Франка.
Навчання поєднував з роботою у щотижневику «Львівський залізничник». Не полишав творчі взаємини з редакцією газети «Дністрові зорі», де надрукував чимало оригінальних творів про земляків, які стали мотивом для написання дипломної роботи «Люди наддністрянського краю (1970-1972 рр.).
Після закінчення університету у 1972 р. був направлений на роботу заступником редактора газети «Радянське село» у м. Сторожинець Чернівецької області. З 1973 р. живе у м. Рівне. Працював інструктором, завідуючим відділом Рівненського обкому комсомолу (1974-1975).
Пізніше, у 1975-1991 роках був переведений на роботу консультанта, завідуючого ідеологічним відділом обкому Компартії України. Закінчив Вишу партійну школу при ЦК КПУ. Після проголошення незалежності України у 1991 р. створив вільну демократичну газету «Фурор» з республіканським статусом, в якій працював головним редактором. У 1992-2008 роках очолював місцеву недержавну телерадіокомпанію «10-й канал».
Працював головним редактором телерадіокомпанії «Сфера – ТВ». Вів 20 років популярне телеток-шоу «Зблизька». Гастями його передач були відомі політики, громадські діячі, письменники, інші знамениті люди. Серед них – Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Юлія Тимошенко, Олександр Мороз та ін..
Написав 17 літературно-художніх книг для дітей та дорослих. Це – «Недопите вино», «Біля чужої криниці», «Зарубки на серці», «Лінька одужала», «Шафа для жирафа», « Табу на жінок», « Дірка від кохання», « Буковина кличе», «Гірка сльоза самотності» тошо. Створив ряд телевізійних фільмів.
Нагороджений багатьма державними відзнаками, а також творчих спілок України.

Христос Воскрес! Воскресне й Україна!

 


Наближається світле й велике свято Великдень або ж Воскресіння Христове! Це найдавніше християнське свято, яке символізує собою весну, відродження життя та сімейне вогнище.

Щороку, у передвеликодні дні Сокирянська публічна міська бібліотека перетворюється на справжній осередок тепла, творчості, натхнення та добрих традицій, які споконвічно передаються з покоління в покоління.

Сьогодні в нашій книгозбірні для всіх бажаючих відбувся майстер-клас «Великоднє диво власноруч» в рамках креативного бібліопростору «Hand Made”, на якому присутні мали змогу побачити диво створення розпису великодніх писанок від майстрині писанкарства Сварчевської Марини Михайлівни, яка працює в позашкільному відділі КЗ «Школа мистецтв ім.. М. Мафтуляка» керівником гуртків «Чарівний пензлик» та «Писанкарство», вчителем образотворчого мистецтва у Сокирянському ліцеї.


Своє вміння оздоблювати великодні паски передали здобувачі освіти гр.. №54, ІІ курсу (кухарі-кондитери): Вероніка Бурлачук, Анастасія Гонца, Анна Паращук, Марина Логодзінська, Віталіна Чорна разом із їхнім професійним наставником – майстром виробничого навчання Валентиною Петрівною Кушнір, яка досконало володіє навичками кухарської справи і чого вміло навчає своїх учнів по спеціальності «Кухар-кондитер».


Чудовим доповненням до великодньої атмосфери стала виставка писанок з колекції нашого земляка, автора багатьох книг про Сокирянщину, Заслуженого журналіста України, Краєзнавця, Члена НСЖУ, майстра народного мистецтва, на жаль покійного, Чорного Олександра Дмитровича – легендарної людини з великої літери, яка не тільки колекціонувала великодні та декоративні писанки, а й зберігала звичаї та традиції нашого краю.

Ведучі заходу: завідуюча Публічної міської бібліотеки Оксана Георгіян та провідний бібліотекар Тетяна Іконєна онайомили присутніх з історією та традиціями свята Великодня та занурили всіх присутніх в атмосферу любові, теплоти, щирості, гармонії і краси.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять нашого земляка О. Д.Чорного та всіх захисників, захисниць та мирних жителів, які загинули під час російсько-української війни.
Власною поезією потішили присутніх місцева поетеса, член НСЖУ Галина Будняк та внутрішньо-переміщена особа з м. Херсону, поетеса Галина Скрипник.
Музичне вітання усім присутнім подарувала Анастасія Гонца, яка заспівала пісню "Це моя Україна".
На завершення заходу ведучі наголосили на тому, що і цього Великодня хочеться не просто освятити паску, а освятити серця, обійняти ближнього і сказати «Ми живі. Ми вистоїмо. Ми переможемо».
Тож нехай ці дні приготування до Великодня будуть наповнені миром, теплом, родинним затишком і світлом у серці.
Нехай у кожному домі панує злагода, Великдень принесе оновлення душі, радість і надію на нашу довгоочікувану перемогу й краще майбутнє.
Зі світлим святом!
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

12 квітня, 2025

12 квітня в Україні відзначають День космонавтики.


І хоча космос – далекий і близький – завжди вабив людей, ми про нього й досі знаємо дуже мало. Звісно, усі таємниці Всесвіту й досі не розкриті, але й те, що вже дослідили науковці, важко осягнути та уявити. Вашій увазі пропонуються факти, які вас точно здивують.

Неймовірні факти про космос:
-У космосі панує тиша, адже там немає середовища для поширення звуку. Тим, хто любить помовчати, космос напевно припав би до душі.
-Багато хто вважає, що космос – це повний вакуум. Але на 88 галонів космічної матерії доводиться принаймні 1 атом, а от у вакуумі немає атомів чи молекул.
-Чорна діра – найяскравіший об'єкт у всьому Всесвіті. Всередині неї сила гравітації настільки велика, що з неї неможливо вирватися навіть світлу. Було б логічно, якби ми взагалі не бачили чорну діру на небі, однак під час обертання діри, крім космічних тіл, поглинають ще й газові хмари, які і починають світитися.
-Світло Сонця, яке ми бачимо щодня, має вік близько 30 тисяч років. Саме тоді утворилася енергія, яку ми отримуємо від цього небесного світила, адже фотони долають шлях з ядра Сонця на поверхню рівно за 30 тисяч років. А ось після "визволення" їм треба лише 8 хвилин, що б дістатися до Землі.
-Коли ми дивимося на найдальші з видимих зірок, ми бачимо їх такими, якими вони були 14 мільярдів років тому. Світло від них летить крізь простір зі швидкістю 300 000 км / секунду і добирається до нас через багато мільярдів років.

Багато цікавого можна прочитати у книгах, присвячених таємницям космосу.
Тому, поспішайте до нашої бібліотеки!
Книги «космічної» тематики чекають на вас! Якщо ви бажаєте вразити своїх друзів надзвичайно цікавими фактами, які мало кому відомі – вам до нас!

08 квітня, 2025

Найбільше багатство - це здоров'я


Сьогодні у Сокирянській публічній міській бібліотеці було весело і гамірно.

На годину здоров'я до нашої книгозбірні завітали учні 4-Б класу ОЗ "Сокирянській ліцей № 1" (класний керівник Барчук Людмила Дмитрівна).

Діти разом з бібліотекарями вирушили в цікаву мандрівку Країною Здоров'я.


Від ведучих заходу -завідувача бібліотеки Георгіян Оксани Василівни та провідного бібліотекаря Іконєн Тетяни Володимирівни всі присутні дізнались про шкідливу та корисну їжу, про фактори, що впливають на здоров'я дитини, про спосіб життя, вибір якого залежить від свідомого ставлення до власного здоров’я.

Було і цікаво, і пізнавально, і дуже - дуже енергійно!
Загадки, веселі ігри, цікаві завдання допомогли юним мандрівникам розкрити секрети здорового способу життя.

Діти із задоволенням брали участь у веселих та дотепних конкурсах, відгадували загадки, розподіляли їжу на "корисну" та "не корисну", активно брали участь у грі - вікторині "Здоров'я - це сила!".


Гадаємо, що знання, одержані дітьми під час заходу, допоможуть їм задуматись над своїм здоров'ям та спонукатимуть берегти його.



05 квітня, 2025

Бібліознайомство "Зустріч з новою книгою"

 


Сьогодні учні 3-Б класу Сокирянського ліцею (класний керівник Чоп Тетяна Василівна) приєдналися до дружньої сім’ї читачів нашої бібліотеки.

Діти дізналися про походження слів «Бібліотека», "Абонемент" та "Читальний Зал", про цікаві книжки та журнали, які є в книгозбірні, про «Правила поводження з книгою» та як потрібно вести себе у бібліотеці, а чого не слід робити.

Бібліотекарі Іконєна Тетяна Володимирівна та Кружкіна Анастасія Леонідівна зазначили, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань. А якщо діти хочуть дружити з книгою, необхідно обережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість багато цікавого.


Діти продемонстрували гарні знання з літератури, відповідаючи на запитання казкової вікторини.

Усміхнені обличчя дітей та їх слова вдячності свідчили про те, що їм дуже сподобалась цікавий та пізнавальний захід.

Книги, як мудрі друзі, допомагають нам підкорювати вершини, ведуть нас дорогами незвіданого. Тож знайомство з бібліотекою подарувало відчуття свята, можливість зростати разом з доброю книгою.

Тиждень дитячого читання у Сокирянській публічній міській бібліотеці завершено, але любов до книг триває!


Тиждень дитячого читання промайнув, залишивши по собі море вражень, усмішок і, звісно ж, любов до книги!

Не прощаємось, а лише починаємо! Наша бібліотека завжди чекає на вас, любі наші ЧИТАЧІ, із новими книгами, цікавими заходами та теплими зустрічами.



Діти не змінилися – змінився світ


Діти XXI століття – не гірші. Вони не ліниві, не невдячні, не «залежні від телефонів». Вони просто інші, тому що виросли в іншій реальності. У світі, де соціальні мережі, хейт і нескінченний тиск бути ідеальними стали нормою. У цьому хаосі вони часто залишаються самотніми.

Вони годинами дивляться в екрани не тому, що так цікавіше, а тому, що їм ні з ким поговорити. Батьки постійно зайняті. Втомлені. Поглинуті справами. Іноді спитають: «Як справи?», іноді куплять щось корисне, організують поїздку. І думають: «Усе добре, моя дитина має все».
Але найціннішого в неї може не бути – тебе.
Твоєї уваги, щирого інтересу, справжньої залученості. Бо любов – це не подарунки, не відпочинок all-inclusive і не новий гаджет. Любов – це сісти поруч, подивитися в очі й по-справжньому вислухати.
Бо якщо ти не почуєш свою дитину, її почує хтось інший.
І не завжди це буде людина з добрими намірами.
Це може бути «друг» з інтернету, який скаже: «Я тебе розумію» – і почне маніпулювати.
Це може бути компанія, яка поставить ультиматум: «Або ти як ми, або ти – ніхто».
Це може бути хвиля хейту, яка накриє тільки тому, що комусь здалося, ніби вона «не така».
Сьогодні діти не просто ростуть під тиском – вони під постійним наглядом.
Будь-яке фото, пост, коментар можуть стати приводом для насмішок.
Будь-яка слабкість може бути використана проти них.
І найстрашніше – раніше хоча б удома можна було сховатися від цього.
Тепер хейт не закінчується після шкільного дзвінка.
Він приходить додому, в телефон, у кожне повідомлення, що спалахує на екрані.
А ти? Думаєш: «Якщо не скаржиться – значить, усе добре».
«Якщо посміхається – значить, немає проблем».
Але діти не завжди говорять прямо, що їм боляче.
Вони кричать мовчанням.
Перестають говорити, перестають питати, перестають шукати твоєї уваги.
І ти думаєш: «Усе спокійно».
Але саме в цей момент усе починається.
Діти не перестають бути дітьми лише тому, що в тебе немає часу.
Вони не перестають потребувати любові, тепла й відчуття важливості.
Вони просто перестають питати.
І це той момент, коли ти програєш

Бібліокруїз "Пусти книгу в серце"

 


Тиждень дитячого читання продовжується і сьогодні ми вітали у своїй бібліотеці чергових любителів Книги і Читання.

Примхи природи не змогли зупинити учнів 5 класу Сокирянського ліцею ( класний керівник Бабін Яна Василівна) на шляху до зустрічі з цікавими книгами і веселими та корисними розвагами.

Бібліотекарі розповіли дітям про бібліотеку та її відділи, ознайомили юних читачів з дивовижним розмаїттям сучасного книжкового світу.


Діти з радістю знайомилися з найкращими творами української та світової літератури з книжкових виставок, демонстрували свої знання та ерудицію в літературних вікторинах та конкурсах.

Це був справжній літературний бібліокруїз, що подарував нашим відвідувачам натхнення, нові враження та багато яскравих емоцій.

Дитяча книга - перша сходинка до пізнання нашого безмежного, чарівного, дивовижного світу. Вона має неабиякий вплив на формування духовного світу дитини.


А ми продовжуємо популяризувати Читання, адже воно завжди було важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим - у часи випробувань, які випали на долю через війну.
Хто з книгою по світі крокує, хто з нею уміє дружити, тому ця книга допомагає вчитися, працювати, відпочивати і жити.

МИРИЛКИ – МАГІЯ ДИТЯЧОГО ПРИМИРЕННЯ

 


Мирилка – короткий віршований ритмічний твір, що належить до дитячого фольклору.

Використовується дітьми з метою примирення після сварки або образи. За допомогою мирилок діти вчаться пробачати та миритися з однолітками.

Ураховуймо важливість щирості та доброзичливості під час примирення.
Використовуймо мирилки як перший крок до діалогу та порозуміння.
Матеріал текстів мирилок взятий із просторів інтернету.

"Плекаємо у мирі і любові дитячу книгу на землі"

 


2 квітня - Міжнародний день дитячої книги а також відзначається День народження великого данського казкаря Г. Х. Андерсена (1805-1875).

Це свято - популяризує дитячу книгу та читання, яке підкреслює величезне значення книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь.

Сьогодні до нашої бібліотеки на відкриття тижня-бібліокруїз "Плекаємо у мирі і любові дитячу книгу на землі" завітали учні Сокирянського ліцею (класний керівник Гандрабура Катерина Володимирівна).


Від ведучих заходу - завідуючої бібліотеки Оксани Георгіян та провідного бібліотекаря Тетяни Іконєн учні дізналися про історію виникнення книги, ознайомилися з каталогами та правилами користування бібліотекою.
Діти з цікавістю слухали і відповідали на питання літературної вікторини "Сторінками улюблених книг".
Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою "Завжди було і буде вічно - дитина з книгою в руці".
Любі діти!
Якщо ви хочете бути успішними, жити в успішній країні - читайте книги!
Тиждень читання стартував, закликаючи юних книголюбів до неймовірних пригод в бібліотеці.

 


З 11 березня 2025 р. по 19 березня 2025 р. з нагоди відзначення відзначення 130-річчя класика української літератури, поета, перекладача, публіциста Максима Тадейовича Рильського та популяризації творів українських письменників серед читачів-дітей КУ Чернівецька обласна бібліотека для дітей” проводила обласні онлайн-читання “Читаймо українських класиків”.

На розгляд журі надійшло 114 відео читань та декламувань поезій Максима Рильського дітей віком 6-18 років.

Вітаємо з перемогою у конкурсі активну читачку СОКИРЯНСЬКОЇ ФІЛІЇ КЗ “ЦЕНТР КУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ СОКИРЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ” “ПУБЛІЧНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА”:

БАБІЙ ЛУЇЗУ (17 років).

Вітаємо з перемогою у номінації: «Поезія класика у весняному відлунні»:

Решетнік Дар’ю (14 років), активну читачку Сокирянської філії КЗ “Центр культурних послуг Сокирянської міської ради” “Публічна міська бібліотека”


Всі учасники обласних онлайн-читань будуть відзначені дипломами, а найкращі читці поезій Рильського - книгою від Чернівецької обласної бібліотеки для дітей!

Читаймо та популяризуймо класиків української літератури разом!

Чи знаєте Ви який найкращий подарунок для усіх книголюбів та бібліотек?

 


Впевнені, що Ви вже здогадалися. Ну звичайно - це Книги ...

Щиро дякуємо за подаровані книги нашій маленькій читачці Анні Данилюк

Кожна сторінка цих книг — це новий світ для наших маленьких читачів: захопливі пригоди, цікаві відкриття та море позитивних емоцій!

Читаємо, мріємо, зростаємо разом!

Впевнені, що подаровані книги будуть користуватися попитом серед читачів.

У домашній бібліотеці кожного з нас є чудові, але вже прочитані книги.
Подаруйте їх бібліотеці
Ваш дар займе гідне місце у фонді бібліотеки.
Запрошуємо в нашу книгозбірню!
Читайте з задоволенням!