18 жовтня, 2024

 


Деяких класиків ніколи не перестануть цитувати і один з них - Оскар Вайльд.

Сьогодні минає 170 років від дня народження - естета, епатажного письменника, майстра афоризмів.

14 жовтня, 2024

Творчі перлинки Сокирянщини

 Творити

Творити понад усе.
Понад втрати.
Навіть якщо доводиться страждати.
Навіть якщо будуть заважати.
Творити так, щоб про це хотілося кричати.

Творити заради змін.
Заради тих, хто на полі мін.
Заради тих, кого вже з нами немає.
Для тих, кому сміливості не вистачає.

Творити, щоб жити.
Щоб честь та волю не вбити.
Щоб розривати кайдани.
Так, щоб загоювалися рани.

Творити так, аби «бігали мурашки».
Аби інші не натрапляли на пастки.
Творити для тих, кого за це розстріляли.
Творити понад усе,
аби усі про це знали.
Автор поезії Діана Черній, активна читачка Сокирянської Публічної міської бібліотеки, учасниця літературного клубу "Творчі перлинки Сокирянщини", переможниця багатьох районних та обласних літературних конкурсів.


11 жовтня, 2024

Читачі Сокирянської публічної міської бібліотеки серед переможців обласного конкурсу «Творчі канікули 2024»

 


Щиро вітаємо наших активних читачів, учасників літературного клубу «Творчі перлинки Сокирянщини», який діє при Сокирянській Публічній міській бібліотеці, з ПЕРЕМОГОЮ в обласному турі у трьох номінаціях.

Номінація «І в кожному із нас уже живе філософ!» перемогу здобула Черній Діана, 15 років, м. Сокиряни.
Номінація «Безмежний світ моєї уяви» - Савчук Софія, 16 років, м. Сокиряни.
У Номінації «Знайомтеся — це ми!» перемогу здобув
Денис Крук, 14 років с. Селище.

Роботи переможців надіслані на другий, підсумковий тур конкурсу.
Бажаємо читачам Сокирянщини перемоги на завершальному турі. Щиро віримо, що вони гідні найвищої оцінки на всеукраїнському рівні!


"Зі спортом по життю йдуть маленькі читачі"


Щороку
, у другу суботу вересня, ми відзначаємо День фізичної культури і спорту - свято, яке уособлює велич сили духу, мужності і патріотизму.

Напередодні свята у Сокирянській публічній міській бібліотеці для учнів 2-Б класу Сокирянського ліцею (класовод Заришняк Г.В.) проведено спортивні змагання "Веселі старти".
Із розповіді провідного бібліотекаря Іконєн Т. В. діти дізналися про те, що спорт - це емоції, задоволення та щоденна праця, із задоволенням поділилися своїми досягненнями та розповіли про улюблений вид спорту.

Неабиякий інтерес викликали у дітей конкурс загадок та спортивні змагання "Веселі старти". 


Учасники команд "Чемпіони" та "Олімпійці" за допомогою працівників бібліотеки прийняли участь в цікавих естафетах "Козак на коні", "Наповнення басейну", "Веселий ланцюжок" та інших, в яких вони позмагались в швидкості, спритності, гнучкості та кмітливості, за що отримали солодкі подарунки.

Перемогла Дружба!

01 вересня, 2024

1 вересня - День Знань!

 Мирного неба та успішного навчання!!!

Осінь знову завітала
У наш рідний край.
Відкриють двері школи
У знань світлий рай.
Відпочили всі за літо,
набрались досить сил.
Вітаю, вчителі, батьки і діти.
Дякую усім, хто захищає тил.
🍄🍂🍁🍁🍁🍁


Літо_з_бібліотекою

 


Сьогодні - день народження Джоан Роулінг, "мами" Гаррі Поттера 

Народилася Джоан в Англії в місті Єйті 1965 року. Після закінчення школи, почала навчатися на філологічному факультеті за спеціальністю "Французька мова та література". Потім працювала секретарем лондонського відділу організації "Міжнародна амністія". Пізніше переїхала до Португалії, де працювала вчителем англійської мови та літератури. Там вона вийшла заміж за тележурналіста у 1992 році. Через рік у них народилася донечка Джесіка.
📚
У цей час Джоан почала писати свій перший роман "Гаррі Поттер і філософський камінь". Через два роки, у 1995-му, письменниця розлучилася зі своїм чоловіком. Джоан із маленькою донечкою переїхала на якийсь час в Шотландію до родичів та все ж не переставала працювати над книгою. У 1997-му вийшла перша частина про Гаррі Поттера. Несподівано для всіх історія про хлопчика-чарівника стала однією з найпродаваніших у світі.

 

🔰

Вітаємо переможця обласного онлайн-конкурсу з фахової майстерності на кращий рекламний продукт з промоції
творчості української письменниці Олени Пчілки серед читачів-дітей «ОЛЕНА ПЧІЛКА – БАРВИ ТВОРЧОСТІ», провідного бібліотекаря Сокирянської філії КЗ «Центр культурних послуг Сокирянської міської ради» «Публічна міська бібліотека» Іконєну Тетяну Володимирівну.
🔰
Номінація "Флаєр", І місце.

19 липня, 2024

Літо з бібліотекою

 Абетка шахової гри

20 липня в усьому світі відзначають Міжнародний день шахів.

 
Святкують його як професійні шахісти, так і любителі цієї гри. Шахи - це одна з найдавніших інтелектуальних ігор. У неї можуть грати всі незалежно від нації, статі і соціального стану. Шахи розвивають логічне мислення і об'єднують людей.
В Україні 20 липня визнано Днем шахів відносно недавно − з 2011 року. З цього часу наша країна вшановує стратегів усіх рівнів, які присвятили себе цій захоплюючій грі.
Шахи з'явилися в Індії приблизно у VI столітті та поширилися по всьому світу, ставши символом інтелекту і стратегії. Сучасні шахові фігури мають коріння у давньоіндійській грі "чатуранга", де кожна фігура символізувала частину армії. В "чатуранзі" було всього 4 фігури - дошка 9х9. Багато великих письменників і мислителів були завзятими шахістами, використовували гру як джерело натхнення. Перший офіційний чемпіон світу з шахів, Вільгельм Стейніц, здобув цей титул у 1886 році, започаткувавши нову еру в історії шахів. Шахи також мають свій мовний код - шаховий нотаток, що дозволяє шахістам з різних країн легко розуміти один одного. Цікаво, що комп'ютери вже давно стали сильними супротивниками у шахах. У 1997 році комп'ютер IBM Deep Blue вперше переміг чемпіона світу Гаррі Каспарова в матчі, що стало сенсацією у світі шахів. Шахова партія між двома гросмейстерами може тривати понад п'ять годин, і навіть найдовша гра, зафіксована в історії, тривала більше 20 годин. 

Шахи мають унікальний хід під назвою "рокіровка", який дозволяє королю і турі одночасно рухатися. Це єдиний хід, у якому рухаються дві фігури одночасно. Крім стандартних шахів, існує швидка версія гри - бліц-шахи, де кожен гравець має лише кілька хвилин на всі ходи. Це додає динамічності та інтенсивності до гри. Знаєте, що в шахах існує 64 клітинки на дошці, а кількість можливих комбінацій ходів перевищує кількість атомів у всесвіті?
Отож бо! Відкрийте для себе ще більше цікавих фактів про шахи і вони зроблять вашу гру більш захоплюючою! 


Більше дізнатися про шахи вам допоможуть книги з фонду нашої бібліотеки!





 

📚Літо з бібліотекою 💥🌺

 


Під час літніх канікул у дітвори з'явилося більше вільного часу. 

🍉 Тому є можливість більше читати, грати в ігри, розвиватися. 📚🧸🚴‍♀️. Любі діти, добре, якщо ви проведете час не лише біля телефонів чи комп'ютерів, але із цікавою книжкою. 📚
Тож давайте проведемо літо 🌺 з гарним настроєм, чарівними посмішками ,💋 та улюбленими книжками у бібліотеці! 📖
Чекаємо на Вас!
 



"Солодкі історії про шоколад"

 

Всесвітній день шоколаду відзначається щорічно 11 липня – в розпал спекотного літа. Загальноприйнята назва свята на англійській мові – World Chocolate Day.

🙋‍♀️
День Шоколаду – свято зовсім ще молоде. З’явилося воно тільки в 1995 році. Вигадали його французи – великі любителі шоколаду. Ідея припала до душі ласунам і за межами Франції. В результаті сьогодні День шоколаду святкується в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.
Щастя часом - в простих речах. У плитці шоколаду, в хорошій книзі ... А особливо - в хорошій «шоколадній» книзі.
Ми хочемо запропонувати вам «солодке» читання , де ви маєте можливість здійснювати цікаві, захоплюючі подорожі, віднайти частинку своїх власних переживань та хвилювань, посміятись від душі, пережити біль та смуток героїв, відчути ніжність та зворушливість до сліз.
Тож, давайте влаштуємо невеличку книжково-шоколадну дегустацію з фонду Сокирянської публічної міської бібліотеки до Всесвітнього дня шоколаду!

1. Роальд Дал “Чарлі і шоколадна фабрика”.


Чарівний світ у книзі міниться барвами й змінює форми, наче шоколад, що плавиться у великому казані. Дія повісті відбувається на чудернацькій фабриці, де виготовляють вигадані солодощі, — і, здається, від сторінок книжки аж линуть неймовірні пахощі. На доброго і щирого хлопця Чарлі за воротами колись замкнутої від усього світу фабрики, якою заправляє дивакуватий власник Віллі Вонка, чекають дивовижні, фантастичні, шоколадні пригоди.
2. Йоганна Ягелло “Шоколад із чилі”.

Історія дорослішання юної Халіни (яку всі називають Лінкою) — ось як можна визначити серію книг Йоганни Ягелло. Родинні негаразди, складнощі у новому навчальному закладі, необхідність заробляти гроші, випробування на міцність першого кохання. Усе в Лінчиному житті мов шоколад із перцем — солодкаво-ніжне і пекучо-гірке водночас. Але тим воно і цікаве.

3. Стефані Берджис «Дракон із шоколадним серцем»
Повість рекомендована для читачів 8-13 років, вона про покликання, яке мають зрозуміти у своєму житті не лише люди, а й… дракони.
От ми багато читаємо казок, в яких людей зачаровують і вони перетворюються на тварин чи на інших істот. А тут сталася протилежна ситуація – дракониха Авантюрина пробує шоколад і… перетворюється на дівчинку 12-ти років. І саме тут починаються найдивовижніші пригоди в її житті.
4. «Львів. Шоколад. Кам’яниці»

Збірка, яка привідкриє таємниці історії творення галицької столиці. Це десять зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, пливучи по бруківці, а згодом - дзеленчав старий трамвай.
Сучасне місто тут переплітається з давнім, часом упізнаваним, а часом і не дуже, але таким же цікавим і звабливим, як і колись. Каплиця Боїмів і Чорна кам’яниця, вілла на Хресті й будинок на площі Ринок… Усі вони поволі розкриватимуть вам свої таємниці, про які, найімовірніше, ви ніколи не чули й навіть не здогадувалися.

Запрошуємо Вас до читання!


Шоколадного Вам настрою і гарного мирного життя!!!